Geleneksel Yoga Festivali

Geleneksel Yoga Festivali

Yoga’nın bulunduğu bir ortamda olmak ve Yoga ile tanışmak, Yoga’nın çok ama çok küçük bir parçasıdır. Asıl olan sağlıklı bir yaşam bilincine sahip insanlarla bir arada olmaktır. Bu niyet ile her sene Mayıs ayının ilk haftalarında Geleneksel Yoga Festivali’mizi gerçekleştiriyoruz.

Bu ilahi öz ile insanın gereksinimi olan görevlerinin sorumluluğunu bilerek yürümekte olan bizler ve gönül veren kardeşlerimizle Geleneksel Yoga Festivali’mizin altıncısını 11 Mayıs 2014 Pazar günü hayırlısı ile gerçekleştireceğiz.

Hepimizin Yoga’dan (sağlıklı yaşam bilincinden) yararlanabileceği, tüm annelerimizle ve Toprak Ana’yla birleştiğimiz festivalimizde beraber olmak dileğiyle.

Önceki Yıllarda gerçekleştirdiğimiz festivallerimiz hakkında;

İlk festival, Şile Deniz Feneri bahçesinde 100 kişilik bir toplulukla yapılmıştır. 2. ve 3. festivaller Büyük Ada Aya Nikola Butik Otel bahçesinde, 150- 200 kişilik bir grupla gerçekleşmiştir. Teknelerle adaya götürülen gruplar, güneşi selamladıkları sabah yogası, kahvaltı ve gün boyu süren spiritüel konuşmalar, Tai Chi, Sema, Tasavvuf Müziği, şamanik danslardan oluşan ve her yıl renklenerek gelişen program akışına sahiptir. 4. Festival Kandilli Cemile Sultan Korusu’nda, Hindistan’dan gelen Kundalini Master’ı Dr. Atre eşliğinde, 5. Festival ise yine Büyük Ada’da Ashaka Retreat Pansiyon’da gerçekleştirilmiştir.

11 Mayıs 2014 Pazar günü Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleştirilecek olan Geleneksel Yoga Festivali, aynı coşku içinde, hocalar ve öğrenciler bir aile birliği içinde daha geniş kitlelere ulaşmak amacıyla hizmet ve paylaşım içinde kutlanacaktır.

2012 Yılı Festivalimizden Görüntüler

2011 Yılı Festivalimizden Görüntüler