Esra KARAOSMANOĞLU

Esra E. KaraosmanoğluEsra E. Karaosmanoğlu Lozan’da doğdu. Lise ve sonrasında Hukuk eğitimini, Brüksel’de bitirdi.

Uluslararası Ticaret Hukuku konusunda Londra’da yüksek lisans yaptı. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nde fark derslerini vererek İstanbul Barosu’na kaydoldu. Türkiye’ye döndüğü 1996 yılından beri Avukat olarak mesleğini icra etmektedir.

2001 yılında Yogibaba Adnan Ananda Siddivho Çabuk ile yoga derslerine başladı. Yogibaba Adnan Ananda Siddivho Çabuk’tan klasik yoga eğitimi vermek üzere Yoga Eğitmenliği sertifikası aldı. Yogibaba Adnan Ananda Siddivho Çabuk’un öğretisi kendi okulunun sistemini içermekte olup, aşağıda isimleri belirtilen guruların öğretilerine dayanmaktadır: The International Sivananda Vedanta Center, Kundalini Master Guruji Dr. Ananth K. Atre, Holistic Chetena Therapist Dr. Kurup ve Tantric Master Gurudev Dr. Narayan Dutt Shrimali.

2005 yılında kendi evinde ve daha sonra Yoga Seven’da klasik yoga dersleri vermeye başladı.

2005 yılının sonundan 2012 yılına kadar Yoga Darga’da hatha yoga dersleri verdi.

2006’da Hindistan, Delhi’de Swami Sivananda Vedanta Merkezinde derslere katıldı. Aynı yıl Delhi’de Aurobindo Ashram’ından Integral Yoga sertifikası aldı ve Kundalini Yoga derslerine katıldı.

“Acemi Yoginin El Kitabı” adlı kitabı Pozitif Yayınları’nda Mart 2011’de yayınlandı. Yoga ile ilgili yazıları Hürriyet Daily News ve Today’s Zaman gazetesi gibi gazetelerde ve sanal dergilerde yayınlandı.

2013’ten bu yana Sarıyer Belediyesi’nde hatha yoga dersleri vermektedir.