Murat MISIRLI

Murat Mısırlı1968 yılında İzmir Karşıyaka’da dünyaya gelen Hatha Yoga hocası Murat Mısırlı; ilkokul çağlarından başlayarak gelişimi boyunca uzun yıllar tenis, judo ve hentball sporları ile amatör ve profesyonel olarak aktif bir şekilde ilgilenmiştir. İstanbul Üniversitesi’nde mühendislik eğitimini sürdürürken aldığı modellik teklifleri sonucunda hayatına bambaşka bir kapı açılmıştır.

Mankenlikle eş zamanlı olarak hocası Sait Sökmen’le jazz dans derslerine başlayan Murat Mısırlı ilerleyen senelerde profesyonel olarak dansçılık yapmış ve bu yeteneğini, yüksek enerjisi ve mankenlikle birleştirerek ülkemizi yurt dışında 30 ayrı ülkede milli manken olarak da temsil etmiştir. Mankenlik kariyerini Levent Kırca tiyatrosunda aldığı roller, oynadığı tv dizileri, koreografisinde asistanlık yaptığı pek çok güzellik yarışması ve defileler ile dolu dolu yaşamış ve olgunluk döneminde görünenden görünmeyene olan yolculuğuna başlamıştır.

Fiziksel bedenden ruhsal bedene uzanan bu yolda kapı 2006 yılında tanıştığı hocası Yogi Adnan Çabuk tarafından açılmıştır. Yoga ile beraber ‘Bütünsel İyilik’ ile ilgili workshop ve seminerler, reiki ve diğer enerji çalışmalarına katılmıştır.

‘Klasik Spiritüel Raja Yoga Eğitimenlik Sertifikası’ olan Murat Hoca yaptığı araştırmalar, okuduğu kişisel gelişim kitapları, hindistan ve uzakdogu seyahatlerinden edindiği deneyimlerini yaşamına entegre etmeye devam etmektedir. Ayrıca Tai-Chi Chuan ve Qigong, Reiki 3. , Hoopono pono, ‘Sipiritual Human of Yoga’ ( Evrensel Enerji ) ve ‘Kozmik Enerji Terapistliği’ Sertifikaları bulunmaktadır..

Seansların da Özel Yoga Nefes Tekniklerini( pranayama ), çeşitli ısınma egzersizlerini, Hatha Yoga, Vinyasa Yoga, Asthanga Yoga, Yin Yoga gibi farklı Asana ( Yoga Duruşları ) akışlarının bulunduğu Yoga Stillerini ve Kriyaları ( kundalini yoga teknileri), güçlendirici egzersizleri, zihinsel imgeleme çalışmalarını, meditasyon ve derin dinlenme ( Yoga Nidra ) bölümlerini kullanmaktadır.