Ayman SOZAKBAYEVA

Ayman SozakbayevaAyman Sozakbayeva Kazakistan, Almatı’da doğdu. Kazakistan Teknik Universitesin’de okudu. İstanbulda yaşıyor, uzun yıllardır vejetaryen.

Tüm hayatı boyunca, yaşamın anlamını ve insanların onun üzerindeki rölü hakkında ki sorulara cevap arayışında idi. Böylelikle hayatına Veda’lar, Yoga, psikoloji ve benzeri bileşenler girdi. Yoga’ya 2007 yılında başladı. Yıllardır yurt dışında ve İstanbul’da çeşitli yoga merkezlerinde, farklı yoga eğitmenlerinden yoga dersleri aldı.

2012 yılında Hindistanın güneyinde, Kerala’da Yoga öğretmenlik eğitimini başarıyla tamamladı. 200 saatlik Hatha Yoga eğitiminin temel seviyesi (Asanas, Pranayamas, Mudras, Bandhas, Kriyas), meditasyon teori ve pratik, yoga felsefesi, ayurveda, anatomi ve hatha yoga fizyolojisi, chanting ve spiritual satsang /1 ay/200 Saatlik Yoga Alliance International Certification/.

Hatha Yoga, Vinyasa Yoga ve Hamile Yogası dersleri vermektedir. Verdiği yoga derslerinde Rusça ve Türkçe dillerinde, ayrı grupları mevcuttur. Bedensel, zihinsel ve ruhsal gelişimde birbirini tamamlayan yoga, meditasyon ve pranayama uygulamalarına sevgiyle devam etmektedir. Uzak doğu ve hint felsefeleri ile ilgileniyor.

İşletme, yönetim, eğitim vb. alanda çalışan birçok insanlar için düzenli yoga dersleri vermektedir.

ALDIĞI EĞİTİMLER :

2014 Kasım ”Tedavisel Ayurveda Masajı” eğitimi / 1 haftalık uygulamalı eğitim / Kerala, HİNDİSTAN
2014 Ağustos ”Anfesteria” Spiritual School, Evrensel Yaşam Enerjisi, Seviye III, İnisiyasyonu ve Eğitimi, ALMATI
2014 Mey Elbi ile İleri Seviye Hocalık Eğitimi, / 1 Modül – Vinyasa + Anatomi modülü / 2 Modül – Ellerle yönlendirme ve dokunma sanatı modülü / 3 Modül – Restoratif modülü / CIHANGİR YOGA / İSTANBUL
2013 Temmuz ”Anfesteria” Spiritual School, Evrensel Yaşam Enerjisi, Seviye II, İnisiyasyonu ve Eğitimi, ALMATI
2012 200 saatlik Yoga Öğretmenlik Eğitimi, Kerala / HİNDİSTAN / Yoga Alliance International Certification/
2012 Haziran ”Anfesteria” Spiritual School, Evrensel Yaşam Enerjisi, Seviye I, İnisiyasyonu ve Eğitimi, ALMATI
2011 Sertifikalı ‘’ÇOCUK YOGA’sı’’ programı, İSTANBUL
2009 ‘’Plüton numerolojisi’’, ALMATI
2008 MODULE 2 of the FOUR PILLARS OF DESTINY, ALMATI
2008 MODULE 1 of the YCH Professional Feng Shui series, ALMATI