Orkun KARGÖZ

Orkun KargözBursa’da 1978 yılında doğdu. Spor yaşantısına ilk olarak 7 yaşında Tofaş Basketbol altyapısında başladı. Aynı yıllarda kayak ve yüzme dallarında takım sporculuğu yaptı. 10 yıllık basketbol geçmişinden sonra Marmara Üniversitesi Spor Akademisi’nde okudu. Üniversite birinci sınıftan itibaren Hillside City Club’ta fitness ve yoga-fit eğitmenliği yaptı ( Yoga-fit sayesinde, yoga’nın tam olarak ne olduğunu bir kaç yıl sonra anlayacaktır, ancak dönemde henüz bunu bilmiyordu 🙂 )

Üniversite’de özellikle anatomi, biyomekanik, düzeltici egzersizler üzerine eğildi. Bu konudaki ilgi ve öğrenimini yoga ile birleştirdi. Şu anda Fonksiyonel Anatomi, Yoga Anatomi, Postür Analizi ve Postüral Problemlere Acil Çözümler ve buna benzer eğitimler veriyor.

2004 yılında Pilates Eğitmenlik eğitimi aldı, 2008 yılında Pilates Master ünvanı alarak, Pilates Eğitmenleri yetiştirmeye hak kazandı ve eğitimler düzenledi. 3 farklı Pilates ekolünden eğitimler aldı ve sonrasında kendi pilates sistemini ve markasını -DooR Line Pilates- yarattı.

Orkun Kargöz fitness, pilates ve yoga konularında, yetişebildiği her programa, eğitime, sohbete katılmaya çalıştı ve çalışıyor.

Çok uzun yıllar kendisini tanıyor olmasına rağmen, Yogi Baba Adnan Çabuk ile fiilen tanıştıktan sonra yogaya ve hayata bakışı büyük ölçüde pozitif manada değişmiştir. ‘Klasik Spiritüel Raja Yoga Eğitmenlik’ sertifikasını Yogi Adnan Çabuk Hoca’dan alan Orkun Kargöz, Klasik Yoga, Hatha Yoga Ashtanga Yoga,Vinyasa Yoga, Yin Yoga derslerini vermektedir.